Театр «Голос» засновано при Чернівецькому духовно-мистецькому центрі «Голос» режисером Петром Колісником. Відкрився театр 4 березня 1995р. Театр «Голос» будує свою творчу платформу на таких філософських, художніх та естетичних принципах: людина — особистість, що змінюється згідно еволюційного процесу; людина являється на світ чистою і відкритою, але виростає в досить недосконалому оточенні; людина повинна побороти в собі зло і з’єднатися з красою; людина — це безкінечний процес, її або зваблює Сатана, або рятує Бог; людина — це носій минулого і майбутнього; людина — мікро- і максікосмос; людина — втілення вікових надбань і цінностей того чи іншого народу; людина — тлінна і вічна.
Одним з напрямків діяльності ДМЦ «Голос» є вивчення та творче осмислення обрядів, звичаїв та традицій українського народну, котре ґрунтується на матеріалах фольклорно-етнографічних досліджень різних регіонів України. Досвід цієї роботи втілено в ідеї створення міського фольклорного театру-студії «Ґердан» при управлінні освіти Чернівецької міської ради.
Програмною виставою цього напрямку є «Українські пісенні старожитності» (обрядові сцени), котра через молитовно-магічні дії та пісні розкриває душу, чуття, віру, вірування, бажання, прагнення, життя та ідеали наших пращурів.
Фольклорний театр-студія «Ґердан» творчо співпрацює з професійним театром «Голос» в напрямку створення та реалізації спільних творчих проектів.