Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської заснований у 1940 році на базі Харківського державного театру революції як «Чернівецький державний український драматичний театр». З 1954 року — «Чернівецький обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської». 22 липня 2008 року театр отримав статус «Академічного».


Театральна афіша


На сцені місцевого театру демонструвалися опери, оперети, драматичні та комедійні вистави, зінгшпілізахідноєвропейських класиків Джузеппе Верді, Ріхарда Вагнера, Йоганна-Фрідріха Шиллера тощо, виступали великі майстри оперної та драматичної сцени Європи: Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Соломія Крушельницька, Александр Моіссі та багато інших.

Нинішня репертуарна афіша театру – українська та зарубіжна класика, вистави сучасних авторів, різні за жанрами, стилістичними особливостями, манерою акторського виконання, це – «Різдвяна ніч» за М. Гоголем, «Кайдашева сім’я» за І.Нечуєм-Левицьким, «Як козам роги виправляють, або Приборкання норовливої» за Ю. Федьковичем і В. Шекспіром, “Лавина” Т. Джудженоглу, «Інцидент» Л. Лунарі, “Кохання у стилі бароко” Я. Стельмах, «Земля» за О. Кобилянською. Не оминає увагою театр і маленьких глядачів. Для них поставлені вистави: «День народження кота Леопольда» А.Хайта, «Снігова королева» Є.Шварца, «Жила собі Сироїжка» В.Зиміна, «Карлсон, який живе на даху» А. Ліндгрен, “Ще раз про Червону шапочку” Ю. Кім, «Білосніжка і семеро гномів» за братами Грімм та інші.

Особливу увагу театр приділяє роботі з сучасними письменниками та поетами. Здійснено такі інсценізації відомих творів сучасної української літератури: “Солодка Даруся” М. Матіос, “Туга за майбутнім” за поезією В. Китайгородської, “Калинова сопілка” О. Забужко. Продовжує театр і яскраву історію буковинського сценічного літопису, започаткованого ще В. Васильком і продовженого А.Литвинчуком, втілюючи оригінальні постановки творів О. Кобилянської (“Ольга”, “Ілюзії вальсу”, “Земля”), Ю. Федьковича (“Запечатаний двірник”, “Як козам роги виправляють…”), С. Воробкевича (“Пан мандатор”), а також сучасних авторів – “Срібний павук” В.Кожелянка.

У своєму творчому доробку театр має заснований у 2003 році фестиваль комедії «Золоті оплески Буковини». Фестиваль викликає неабияку цікавість у митців регіону та буковинських глядачів. На сьогодні фестиваль вийшов за рамки регіонального, в ньому беруть участь не тільки українські театральні колективи, але й зарубіжні. Крім власного фестивалю, театр долучається до театральних фестивалів України, здійснює обмінні гастролі з колективами інших театрів. Свої здобутки театр поповнює почесними грамотами, дипломами, відзнаками за кращі ролі, цікаву сценографію, оригінальні постановки, особливе режисерське бачення літературного матеріалу, злагоджену роботу акторів.