nim_dimВід церкви ми знов піднімаємося на вул. О Кобилянської, в кінці якої можна побачити два відроджених народних дома: Польський та Німецький.

Польський, який знаходиться по правій стороні вулиці, був збудований у 1905 році. Серед особливостей в оформленні цього будинку слід відзначити роботу художника Качар Ботанського над інтер’єром залу а також скульптора Ю. Марковського, над горельєфом – Адаму Міцкевичу. Німецький народний дім який по іншу сторону вулиці був споруджений приблизно в той самий час(1908-1910) за проектом судетського німця Густава Фріча. Обраний ним стиль ідентифікується як модерн із мотивами німецької народної архітектури. Внутрішнє оформлення, зокрема фрески, виконав відомий художник-монументаліст Альфред Оффнер. У цьому будинку колись був розташований ресторан та величезна зала, де дуже часто влаштовували бали, на які мріяли потрапити представники всіх націй, що населяли Буковину.

Від вулиці панської (теперішня вул. О.Кобилянської) відходить вулиця Кафедральна, яка виводить нас до найбільшої культової споруди Буковини – Кафедрального собору Святого Духа…