centr_plosha5Прогулюючись далі від поштамту ми легко вийдемо на Центральну площу Чернівців «Площу Ринок».

Перші міські архітектори не могли не рахуватися з головною функцією яку впродовж століть виконували Чернівці, слугувати митницею на міжнародному торгівельному шляху із Західної Європи до країн Леванту. Самий гамірливий ринок став основою першої впорядкованої площі, а отже, і архітектурного ансамблю. З 1825 року тут почали укладати бруківку, а з другої половини століття площа стала набувати свого неповторного вигляду. Вона була не тільки гамірливим базаром, але й центром життя міста.

Центральною спорудою архітектурного ансамблю площі стає міська Ратуша, яку вважають «Серцем міста». Вона була зведена 1843-1847 рр. За проектом Андрія Мікуліча у стилі пізнього класицизму. У композиційному плані споруда виконана традиційно для міських ратуш. Будинок близький до квадрата і з внутрішнім двором. Над усією спорудою височить двоярусна вежа з балконом, оздоблена годинником та мідним шпилем із флагштоком. До 20-х рр. ХХ-го століття вежу увінчував золочений орел триметрової висоти. Під час ремонтних робіт 1903 року в кулю під орлом було закладено 20монет та лист до нащадків. Про долю цих реліквій на разі нічого невідомо. Орла зняли росіяни в 1916 році.
centr_plosha4

Поруч з міською Ратушею, в самому центрі міста знаходиться будинок, який вражає навіть зовсім далеких від мистецтва та культури прибульців до столиці Буковинського краю У 1900-1901рр. у місті зводять одну з найгарніших споруд всієї Австро-Угорської імперії: приміщення Дирекція Буковинської Ощадної каси (нині приміщення художнього музею) в стилі віденської сецесії. «Bukowiner Sparkass» зводив Хьюберт Гесснер, учень батька сецесії Отто Вагнера. Серед оздоб фасаду виділяють мозаїчне панно-це 12 античних богів які символізували 12 коронованих провінцій Австро-Угорщини Сама Австрія зображена у вигляді дівчини в пурпуровій хламиді в центрі панно, а Буковину символізує юнак із конем.

Нижче у нинішньому Чернівецькому торгово-економічному інституті раніше розташовувався готель «Під чорним орлом». У якому розташовувався один із найкращих ресторанів міста. Навпроти нього знаходився ще один готель «Золотий лев». centr_plosha3Із найстаріших будівель на площізалишився готель „Париж” (нині магазин «товари для молоді») Далі на розі вулиць Кобилянської та Центральної площі й нині милує око споруда колишньої кав’ярні «Габсбург» із сецисійними інтер’єрами не гірше ніж у Відні чи Парижі. Зараз тут знаходиться відділення національного банку України.
Навпроти кав’ярні ми можемо побачити будівлю колишнього готелю «Бель В’ю», тобто «прекрасний вид» і справді з балкону цього готелю відкривається прекрасний вид на всю площу ринок, яка була улюбленим місцем зустрічей та прогулянок чернівчан, своєрідним «містом у місті». Сьогодні Центральна площа не втратила своєї краси привабливості і залишається однією з найкращих площ у місті.

Саме з Центральної площі бере свій початок одна з найкрасивіших артерій міста – це ансамбль пішохідної вулиці Ольги Кобилянської, колишня Панська (Herrengasse)…